Jak wykonać ocieplenie wylewki na gruncie?

Ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć podłogę przed uciekaniem przez nią ciepła. Dzięki temu, że wszystkie zabiegi zostaną wykonane właściwie, można będzie posiadać w swoim domu idealną izolację.

Szczególnie zajmiemy się tematem podłogi na gruncie, która wyniesiona jest ponad teren. W tym przypadku przeciwwodna izolacja posadzki nie będzie konieczna. Trzeba jedynie wykonać ochronę przed podciąganiem wilgoci z gruntu. Należy nałożyć również odpowiednią folię, dzięki której posadzka zostanie właściwie zabezpieczona przed wilgocią i niewłaściwym działaniem na nią gruntu. Dodatkową ochronę zapewni również warstwa ociepleniowa wykonana ze styropianu. Można będzie dzięki temu cieszyć się z uzyskania bardzo dobrych rezultatów, a izolacja posadzki zostanie wykonana właściwie.

Aby posadzka mogła zostać przygotowała właściwie, najpierw należy ułożyć warstwę wyrównującą z piasku podsypowego o grubości odpowiadającej wysokości przyszłej podłogi, jaką chcemy uzyskać. Na tę warstwę kładziony jest betonowy podkład stabilizujący wykonany z chudego betonu. Najczęściej ma on 10 cm. Na niego dopiero kładziona jest folia izolacyjna o średniej grubości 0,3 mm. Powinna ona zostać również wywinięta na ścianę do wysokości, jaką będzie miała posadzka. Dzięki temu, wszystko zostanie w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Na posadzce można także stworzyć ocieplenie z wybranych płyt, które powinny być układane dwuwarstwowo. Należy również zastosować już po nałożeniu płyt drugiej warstwy ochronnej folii, która będzie zapobiegała wnikaniu betonu i wody zarobowej między płyty ociepleniowe. Dzięki temu, że izolacja posadzki zostanie wykonana w taki właśnie sposób, można będzie uzyskać najlepsze efekty z możliwych. Można będzie cieszyć się z posiadania odpowiednio zaizolowanej podłogi. Na pewno zostanie ona wykonana właściwie i nie będzie się miało z nią żadnych, nawet najmniejszych problemów. Istotne jest, aby do wykonania izolacji użyć właściwych materiałów. Dzięki temu, można będzie się cieszyć z tego, że posadzka będzie trwała i wszystko zostanie wykonane w taki sposób, w jaki powinno.

Źródło: nowoczesneizolacje.eu